فایل ورد ارزيابي داده هاي تبخير تعرق حاصل از مدل سطح زمين (GLDAS) با استفاده از داده هاي لايسيمتر در استان قزوين

لینک دانلود

 فایل ورد ارزيابي داده هاي تبخير تعرق حاصل از مدل سطح زمين (GLDAS) با استفاده از داده هاي لايسيمتر در استان قزوين دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد ارزيابي داده هاي تبخير تعرق حاصل از مدل سطح زمين (GLDAS) با استفاده از داده هاي لايسيمتر در استان قزوين  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد ارزيابي داده هاي تبخير تعرق حاصل از مدل سطح زمين (GLDAS) با استفاده از داده هاي لايسيمتر در استان قزوين،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد ارزيابي داده هاي تبخير تعرق حاصل از مدل سطح زمين (GLDAS) با استفاده از داده هاي لايسيمتر در استان قزوين :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : پنجمين همايش سراسري کشاورزي و منابع طبيعي پايدار

تعداد صفحات :6

چکیده مقاله:

کاهش ذخیره آب یک تهدید هیدرولوژیکی برای تولید محصولات کشاورزی و ثبات اجتماعی و اقتصادی در سراسر جهان بهشمار می رود. در مناطق خشک و نیمه خشک نظیر ایران که دارای بارش کم و تبخیر تعرق زیاد می باشد این کاهش ذخیره آب به سرعت به آستانه خطر نزدیک می شود. یکی از مهمترین پارامترهایی که باعث هدر رفت آب می شود،تبخیر- تعرق است. لذا برآورد هرچه دقیق تر تبخیر- تعرق باعث افزایش توانایی بشر در کنترل و مدیریت بحران آب می شود. هدف اصلی این مقاله معرفی روشی برای افزایش دقت پارامتر تبخیر- تعرق واقعی حاصل از GLDAS وهمچنین معرفی تبخیر- تعرق اصلاح شده GLDAS به عنوان جایگزینی مناسب برای داده های تبخیر- تعرق لایسیمتر بخصوص در مناطق غیرقابل دسترس می باشند. در این پژوهش تبخیر تعرق لایسیمتر و تبخیر- تعرق GLDAS برایسال 1379 تا 1380 مورد بررسی قرار گرفت و نتایج حاکی از ضریب تبیین 879 / 0 بین داده های GLDAS و لایسیمترمی باشد.

توضیحات بیشتر