فایل ورد نگرشي بر ويژگيهاي طبيعي (ژئومورفولوژيک) مسير هجرت امام رضا (ع)با تاکيد بر تنگناها و پتانسيل هاي اکوتوريستي آن

لینک دانلود

 فایل ورد نگرشي بر ويژگيهاي طبيعي (ژئومورفولوژيک) مسير هجرت امام رضا (ع)با تاکيد بر تنگناها و پتانسيل هاي اکوتوريستي آن دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد نگرشي بر ويژگيهاي طبيعي (ژئومورفولوژيک) مسير هجرت امام رضا (ع)با تاکيد بر تنگناها و پتانسيل هاي اکوتوريستي آن  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد نگرشي بر ويژگيهاي طبيعي (ژئومورفولوژيک) مسير هجرت امام رضا (ع)با تاکيد بر تنگناها و پتانسيل هاي اکوتوريستي آن،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد نگرشي بر ويژگيهاي طبيعي (ژئومورفولوژيک) مسير هجرت امام رضا (ع)با تاکيد بر تنگناها و پتانسيل هاي اکوتوريستي آن :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس سالانه علمي - تخصصي عمران، معماري، شهرسازي و علوم جغرافيا در ايران باستان و معاصر

تعداد صفحات :18

چکیده مقاله:

بدیهی است که انسان به هنگام سفر معمولاً مسیرهایی را انتخاب می نماید که از آسایش و امنیت کافی برخوردار بوده، از نابسامانیها و مخاطرات محیطی به دور باشد، و از طرفی دارای مناظر و چشم اندازهای طبیعی زیبا و جذاب باشد. مسیر هجرت امام رضا نیز به احتمال زیاد با توجه به این ویژگیها انتخاب شده بود. در طی مسیر هجرت ایشان از مدینه به مرو، چهار نوع محیط ژئومورفولوژیک و طبیعی وجود داشته که از یک سو دارای تنگناها و مخاطرات محیطی و طبیعی بوده و از دیگر سو جاذبه های اکوتوریستی و ژئومورفوتوریستی ویژه ای را داراست. این چهار محیط عبارتند از: صحاری و بیابانها، دشتهای حاصلخیز، سرزمینهای ناهموار و کوهستانی، رودخانه ها و پهنه های آبی. جذابیت های گردشگری این محیط های چهارگانه امروزه با اهمیت تر و بیشتر شده و لذا سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لازم است به شناسایی دقیق تر این جاذبه ها و معرفی ارزشهای فرهنگی وتاریخی آنها نیز توجه ویژه داشته باشد.

توضیحات بیشتر