فایل ورد مکان يابي فضاهاي سبز شهري بر حسب سلسله مراتب عملکردي با استفاده از (GIS) و (AHP) (نمونه موردي: منطقه 10 شهرداري تهران)

لینک دانلود

 فایل ورد مکان يابي فضاهاي سبز شهري بر حسب سلسله مراتب عملکردي با استفاده از (GIS) و (AHP) (نمونه موردي: منطقه 10 شهرداري تهران) دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مکان يابي فضاهاي سبز شهري بر حسب سلسله مراتب عملکردي با استفاده از (GIS) و (AHP) (نمونه موردي: منطقه 10 شهرداري تهران)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مکان يابي فضاهاي سبز شهري بر حسب سلسله مراتب عملکردي با استفاده از (GIS) و (AHP) (نمونه موردي: منطقه 10 شهرداري تهران)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مکان يابي فضاهاي سبز شهري بر حسب سلسله مراتب عملکردي با استفاده از (GIS) و (AHP) (نمونه موردي: منطقه 10 شهرداري تهران) :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس سالانه علمي - تخصصي عمران، معماري، شهرسازي و علوم جغرافيا در ايران باستان و معاصر

تعداد صفحات :12

چکیده مقاله:

کاربری فضای سبز نقش عملکردی مهمی را بوسیله فراهم کردن ارزش های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی در جهت رشد و توسعه شهری و منطقه ای فراهم می کند. در این تحقیق ابتدا به منظور مشخص شدن چگونگی توزیع فضای سبز در منطقه 10 شهرداری تهران، پراکندگی این کاربری با استفاده از GIS و استانداردهای شهری، تحلیل و ارزیابی شد و مشخص گردید که این منطقه از توزیع مناسب فضای سبز برخوردار نیست. سپس این پژوهش با ارائه یک الگو مناسب به دنبال استقرار و توزیع بهینه کاربری فضای سبز در منطقه می باشد. بدین منظور با در نظر گرفتن معیارهایی چون واقع شدن در کاربری های مستعد، دوری از کاربری های ناسازگار، نزدیکی به راه های اصلی، دوری از فضاهای سبز موجود، نزدیکی به مراکز محله و ناحیه، نزدیکی به کاربری های سازگار و واقع شدن در شیب مناسب، مکان یابی بهینه این کاربری تعیین و تبیین شد. به منظور الگوسازی، به هر کدام از معیارهای اطلاعاتی بر اساس میزان اهمیت آنها با استفاده از مدل AHP وزن مناسبی اختصاص داده شد. نهایتاً با بهره گیری از نتایج حاصل از تلفیق لایه های اطلاعاتی، زمین های منطقه برای انتخاب مکان مناسب جهت ایجاد کاربری فضای سبز در 5 دسته از خیلی ضعیف تا خیلی مناسب تقسیم بندی گردید؛ از میان زمین های دسته مناسب و با تفکیک این مناطق در دو مقیاس همسایگی و محله، ایجاد فضای سبز در این دو مقیاس پیشنهاد گردید.

توضیحات بیشتر