فایل ورد سنجش و تحليل تأثيرات گسترش شهرنشيني بر محيط زيست شهري با استفاده از مدل هاي سلسله مراتبي saw و topsis ( مطالعه موردي: زابل)

لینک دانلود

فایل ورد سنجش و تحليل تأثيرات گسترش شهرنشيني بر محيط زيست شهري با استفاده از مدل هاي سلسله مراتبي saw و topsis ( مطالعه موردي: زابل) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد سنجش و تحليل تأثيرات گسترش شهرنشيني بر محيط زيست شهري با استفاده از مدل هاي سلسله مراتبي saw و topsis ( مطالعه موردي: زابل) کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد سنجش و تحليل تأثيرات گسترش شهرنشيني بر محيط زيست شهري با استفاده از مدل هاي سلسله مراتبي saw و topsis ( مطالعه موردي: زابل)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد سنجش و تحليل تأثيرات گسترش شهرنشيني بر محيط زيست شهري با استفاده از مدل هاي سلسله مراتبي saw و topsis ( مطالعه موردي: زابل) :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس سالانه علمي - تخصصي عمران، معماري، شهرسازي و علوم جغرافيا در ايران باستان و معاصر

تعداد صفحات :18

چکیده مقاله:

جمعیت شهرنشین روز به روز به دلایل مختلف مهاجرتی افزایش پیدا می کند که این امر باعث می شود تا مدیران و برنامه ریزان شهری با تدبیری ویژه در پی رفع نیازهای شهرنشینان باشند. از آنجا که هر شهر ظرفیت و گنجایش خاصی برای شهرنشینان خواهد داشت. بنابراین محیط شهری در برابر سیل عظیم جمعیت انسانی زانو خم کرده و برای پاسخ به نیازهای ساکنانین درمانده خواهد ماند. همین امر موجب شده که فشاری مضاعف بر محیط زیست شهری وارد شده و مشکلات عدیده ای از جمله ترافیک سنگین، عدم ارائه امکانات و تسهیلات مناسب برای شهروندان، بیکاری، بزهکاری، جنایت و .. را در پی خواهد داشت. اینجاست که باید برنامه ریزان شهری، مدیران شهری و دولت با برنامه ای دقیق سیاست های توسعه پایدار شهری را دنبال کرده تا بتوانند محیط زیستی با کیفیت مطلوب را برای ساکنین شهرها مهیا سازند. تلاش اصلی در این پژوهش شناسایی تاثیرات گسترش شهرنشینی بر محیط زیست شهر زابل می باشد. روش تحقیق توصیفی – تحلیلی می باشد و جمع آوری اطلاعات به صورت کتابخانه ای و میدانی صورت گرفته است. . نتایج حاصل از پرسشنامه در چارچوب بحث نظری تحقیق و به کمک مدل های تحلیل سلسه مراتبی (SAW و Topsis) مورد تجزیه و تحلیل گرفت. نتایج تحقیق نشان می دهد که در بین تاثیرات گسترش شهرنشینی ، شاخص گسترش بیکاری با 267/0 و شاخص افزایش حاشیه نشینی با 224/0 بیشترین تاثیر را داشته است. در حالیکه گسترش شهرنشینی کمترین تاثیر را بر روی شاخص آلودگی صوتی با 172/0 داشته است.

توضیحات بیشتر